צילום

ניצחון לאס״א וזומר: בית הדין העליון של ההתאחדות אישר לטליה זומר לשחק בליגת העל

בעונה שעברה ביקשה אס״א ת״א בשמה של זומר אישור לשחק על אף גילה הצעיר (14.5) בליגת העל לנשים וקיבלה, מדובר בשחקנית הנחשבת כבר בגילה הצעיר כאחת השחקניות הטובות בארץ נאמר

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on telegram
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on telegram
Share on email

 

העונה כאמור דחתה ההתאחדות את שיתופה של השחקנית הצעירה בגלל סעיף בתקנון הקובע שאפשר לשתף שחקנית בקבוצה הבוגרת רק מגיל 16.

אס״א טענה שאי שיתופה של זומר הוא בלתי סביר ולא מידתי ופוגע בשחקנית ובעתידה המקצועי וכן יפגע מקצועית בקבוצה עצמה שהסתמכה על שילובה של זומר העונה בליגת העל.
לעתירה עצמה צורף מכתבו של מאמן הנבחרת הצעירה עמי נמני שכתב לבית הדין ששילובה של השחקנית בקבוצה הבוגרת הוא קריטי לקידומה המקצועי.

ההתאחדות מנגד טענה כי סירובה הוא מוצדק ועולה עם הוראות התקנון. עוד נטען שהאישור שניתן לשחקנית ולשחקניות נוספות בעונה שעברה הוא שגוי ולמעשה ניתן בחוסר סמכות ולכן לא ניתן היה להסתמך עליו גם לעונה הנוכחית. מה גם שבאישור עצמו נכתב כי הינו ״לפנים משורת הדין״ ומוגבל לעונה אחת בלבד.

הירשמו לעדכונים
כל העדכונים אצלכם במייל

במהלך הדיון טענה אס״א שהחל מיום 1.1.2020 תוכל השחקנית לשחק בכל מקרה כי זו תהיה השנה הקלנדרית בה תהיה השחקנית בת 16, בגלל מצב חריג שבא נפתחה הליגה באיחור רב, בינואר 2020 הליגה כבר תפתח את הסיבוב השני בליגה מה שיפגע מקצועית הן בשחקנית והן בקבוצה.

בית הדין של העליון של ההתאחדות קיבל את העתירה ״איננו מקבלים את טענת ההתאחדות לפיה האישור שניתן בעונה המשחקים 18/9 היה שגוי ו/או בטל הואיל וניתן מחוסר סמכות, שכן התברר כאמור כי ניתן בהחלטה מנומקת, על פי עמדת וועדת הליגה והגביע, וביחס למספר שחקניות, ועל בסיסו התנהלו משחקי הליגה בעונה החולפת״ נכתב בהחלטה.

מטעמה של טליה זומר נמסרה ע״י אביה ד״ר אודי זומר:

אנחנו מברכים על הכרעת בית הדין. הסוגיה יצאה אל האור וקיבלה סיקור תקשורתי, הגיעה לתשומת הלב הציבורית ונידונה בבית הדין, בתמיכת אס״א ועו״ד אורי כהנא. כתוצאה מכך קול ההיגיון גבר והצדק ניצח. אנחנו מקווים שנערות אחרות שנמצאות בסיטואציה דומה ירוויחו. במדינת ישראל השיוויון הוא עיקרון חוקתי, כולל בין גברים לנשים. מצב הדברים החדש הוא עוד צעד קדימה לשיוויון בענף הכדורגל בין שחקניות לשחקנים

מאס״א ת״א נמסר בתגובה:

אנחנו מודים לבית הדין העליון של ההתאחדות שקיבל את ההחלטה הנכונה והמתבקשת עבור שחקנית כמו טליה, עבור אס"א ת"א וענף כדורגל הנשים עם זאת חבל שההחלטה נשלחה באיחור רב ולכן טליה לא יכלה לעזור לקבוצה במחזור הראשון של העונה.

רגע לפני שאתם הולכים
 
 

אנחנו מאוד שמחים שקראתם את הכתבה הזו, ומקווים שעניינה אתכם. אנחנו ב ״נקודה״ משקיעים מאמצים כדי להביא לקוראות שלנו, וגם לקוראים, תוכן איכותי, חדשותי וצבעוני, טורי דעה, תחקירים ועוד. והכל עם מחוייבות לקידום ענף כדורגל הנשים בישראל. את התוכן שקראתם כאן קשה למצוא בכלי תקשורת הספורט האחרים בישראל, אנחנו לא תלויים באף גורם בעל אינטרס, או בעל הון, ולכן אנחנו אנחנו יכולים לפרסם באופן עצמאי וחופשי ולהבטיח לכם הקוראים תקשורת עצמאית וחופשית.

עבודה רבה מושקעת בכל כתבה, מתשלום למעצבת, ועד תשלום על השרתים עליהם יושב האתר, או ייעוץ משפטי. הדרך הבטוחה להבטיח את העצמאות והיציבות שלנו היא באמצעותכן, הקוראות והקוראים. 

נשמח אם תצטרפו אלינו, בין אם בתרומה חד פעמים או חודשית. בזכותכן נוכל לגדול. 

מערכת נקודה עושה מאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו ולהעניק להם קרדיט בולט והוגן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא ניתן לאתר את המקור או שזהותו אינה ידועה, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות אלינו
בטופס צור הקשר

הגיבו