תומה חמודי

גשמי ברכה – מגרשי זוועה | מי יעצור את הבושה?!

משרד התרבות והספורט מממן סרטי קולנוע משעממים ופסבדו אמנותיים, הצגות פרינג' שמגיעים אליהן 8 איש ללא רכישת כרטיס ומוזאונים עם יצירות כאלו ואחרות . באף אחד מהמקרים הנ"ל, לא שואל המשרד כמה כרטיסים ימכרו, מה טיב התוכן ומי אחראי על היצירה, הוא פשוט מחוייב בחוק ונאלץ לתת את הכסף . באף אחד מהמקרים הנ"ל לא תמצאו את עצמכם בתיאטרון לא מקורה שגשם מטפטף עליכם או שהשחקנים נאלצו לבטל הצגה בגלל שהרצפה מוצפת ממים בגלל מתקן מיושן . עוד לא קרה שהגעתם לתערוכה במוזאון שמבוטלת בגלל שלצוות המוזיאון לא היו חולצות . הנקודה פשוטה, זה לא משנה אם קבוצות ליגת העל לנשים מוכרות כרטיסים או ממלאות איצטדיונים. תפקידה של המדינה לתת לכדורגל נשים את אותם מגרשים של קבוצות ליגת העל בגברים, כן כן תאמינו או לא זה יקרה אתן תראו - סמי עופר, בלומפילד,היהלום בנתניה ועוד. לקבוצות ליגת העל לנשים אין כסף ולא יהיה כסף לשכור את האיצטדיונים האלה מהסיבה הפשוטה שהן לא יכולות למכור כרטיס אחד . אבל המדינה חייבת להשוות את התנאים ולשלם להן על האיצטדיונים האלו כי זה לא שאלה של רייטינג זו שאלה מוסר וערכים. אחרת נוכל לראות ספורט לעשירים בלבד, וקולנוע ? אז בלי אמנות , רק "לשחרר את שולי" (שאני מת עליו ) ותערוכות? בשום אופן לא הרי הם לא מכסות את ההשקעה . אחרי שכדורגל הנשים ישוחק באיצטדיונים ראויים, הקהל יגיע, אחרי שהקהל יגיע, ימכרו כרטיסים, אחרי שימכרו כרטיסים, ישלמו לשחקניות יותר כסף, אחרי שישלמו לשחקניות יותר כסף - הן תהיינה טובות יותר כי יהיה להן זמן להתאמן בחדר כושר ולא לעבוד במוקד השכרת רכב , ואחר כך נוכל לשחרר את המדינה מתשלום על האיצטדיונים. מהפכה? עכשיו!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on telegram
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on telegram
Share on email

כאמור בכותרת , המשחק המרכזי בין בנות עמק חפר לא.ס.א תל אביב שאמור היה להיערך באיצטדיון העירוני ברעננה, נדחה עקב הצפתו על ידי גשמים. ואנחנו שואלים, אם כבר פעמיים במגרש הזה ועוד פעם במגרש אחר מבטלים משחקים בגלל גשמים, לא עדיף היה להיערך מראש ? הלוא לחיצה על כמה כפתורים בסמארטפון יכולה ללמד אותנו למפרע על מצב מזג האוויר וכמות הממטרים בכל מגרש בארץ . ובכן הקבוצות הגיעו למגרש, אנשי עמק חפר ניסו משך שעות רבות (החל מ4 ועד 7) להרחיק את המים הרבים שהציפו את המגרש, ללא הועיל . ושופט המשחק החליט לא לאשר את פתיחתו של המשחק .

הפועל רעננה – הפועל מרמורק (0:1)

המשחק החל בגישושים לשני הכיוונים, וככל שחלפו הדקות, הפועל רעננה לקחו יותר ויותר את היוזמה ההתקפית . עד הדקה ה35, לא היו מצבים של ממש למעט ניסיונות של מאיה סירוטה מרחוק . בדקה ה35 כדור נייח לטובת רעננה, 50 מטרים אלכסונית משער מרמורק . ברייס הובר בועטת עד רחבת ה5 ושם שרה טיילור נוגחת אבל מחוץ למסגרת.ממש לקראת סיומה של המחצית הראשונה, טיילור מרעננה לקחה יוזמה ופשוט חדרה לתוך רחבת הפועל מרמורק כשהיא דורסת בדרכה כל מה שזז, זוהר כהן עוד ניסתה להרחיק אבל טיילור באגרסיביות רבה חטפה לה את הכדור ומסרה רוחב חכרים ג'יילין שהיתה לא מכוסה וג'יילין בקלות עם הפס מכניסה את הכדור הזה לרשת של מרמורק וזה 0:1 להפועל רעננה . גול של נחישות .בדקה ה60 דהירה של כרים משמאל עד רחבת מרמורק שבסופה כדור רוחב מדויק לשני סירוטה, שנמצאת כמעט מול שער ריק, אבל היא בועטת החוצה .בדקה ה87 הפועל מרמורק יכלו להשוות עם פריצה של קינטרו באגף שמאל, היא מגביהה כדור לרחבה שפוגש את המצח של רוני שימריך אבל מול שער חשוף, היא נוגחת חוצה .הפועל רעננה הגיעה נחושה ואגרסיבית הרבה יותר ממרמורק למשחק הזה ועם משחק חסר, יכולה לצמצם את הפער מהפועל מרמורק ל2 נקודות בלבד.

האחיות סירוטה ורעננה נלחמו כמו לביאות (צילום מסך)

מכבי כשרונות חדרה – מ.כ רמת השרון  (0:2)

הירשמו לעדכונים
כל העדכונים אצלכם במייל

כבר בדקה הראשונה בעיטה של  ארזי פיצצה את המסגרת של חדרה, אבל הקורה מנעה מהכדור להיכנס פנימה. דקה 11 נטשה שיראזי מצאה בכדור עומק את מריה אלמצרי. מריה באחת על אחת מול השוער החדשה של רמה"ש, אירינה סנדלובה, אבל סנדלובה הדפה. דקה 15 שיראזי חולפת על פני ביטון ומוצאת בכדור רוחב את לי פלקון שבועטת אבל הכדור שלה פוגש את המשקוף . בדקה ה33 איבוד כדור של ארזי מביא למתפרצת של חדרה עם פס מושלם של פלקון לאמצרי שכבר עוברת את סנדלובה ובועטת לשער אבל פאבי מרחיקה החוצה. דקה 55 שיראזי פורצת מאגף שמאל , היא מכניסה כדור עומק לרחבת רמה"ש, פאבי מרחיקה אבל לרגליים הרעבות של אלמצרי והיא בנגיעה אלגנטית ברגל שמאל עושה את ה0:1 לטובת חדרה. איזו שחקנית צומחת פה ! דקה 70 שוב סתיו ארזי מאבדת כדור במרכז הקישור, והפעם לשובל טוויל שמיד מנצלת את ההזדמנות ורצה קדימה. היא מכניסה מסירת מפתח מושלמת ליטודנה אדוביאג'ו שברגל ימין שולחת בעיטה אל הפינה הרחוקה ועושה 0:2 לחדרה וחותמת את תוצאת המשחק . חדרה יציבה וצולחת מכשול קשה בדרך להתבססות בצמרת. וכשיש לך בסגל שתי שחקניות כל כך מוכשרות ורעבות להצלחה בדמות לי פלקון ומריה אלמצרי, אפילו האליפות לא נראית כל כך רחוקה .  רמת השרון מאידך קבוצה דו קוטבית שמציגה במשחק אחד המון כישרון וחכמת משחק ואילו במשחקים אחרים, ריפיון הגנתי, אפס פיתרונות בהתקפה ושחקניות שלא משתפות פעולה אחת עם חברתה . רמת השרון תפתח את עונת הים, המטקות והמגבות מוקדם מאוד מהצפוי, עוד לפני שפורים והתחפושות הגיעו .

הקבוצה שבנו גבי בורשטיין וגלאם יעקב מציגה יציבות ועוצמה בצמרת (צילום מסך)

מ.ס גלרום תעופה קרית גת  – בנות נתניה (0:3)

דקה 5 אלינה מטקלוב מובילה כדור בקישור עד שמגיעה ל20 מטר משער בנתניה ומוציאה בעיטה ברגל ימין, אבל אגם חביב הודפת .  מחצית 2, דקה 48 פריירה משלחת כדור עוצמתי מ35 מטרים שנהדף בקורה הימנית של שער נתניה. על הריבאונד עטה אפי פייס וברגל ימין בעיטה מדויקת שנכנסת לפינה השמאלית .0:1 לקרית גת . דקה 60 מטקלוב מוצאת את מבלאק במסירה מושלמת, ג'ני בועטת חזק, אבל חביב לוקחת . דקה 85 אקורד הסיום של המשחק בא בדמות סלאלום של אפי פיס מהקישור עד רחבת נתניה,כשהיא עוברת 5 שחקניות של נתניה,  ובסיומו היא עם השפיץ של רגל ימין מניחה בעדינות את הכדור ברשת של אגם וחותמת את תוצאת המשחק 0:3 לקרית גת . קרית גת צועדת בביטחה במקום הראשון ומבטיחה אותו גם בסיום הסיבוב השני .

אפי פיס פורעת שטרות (צילום מסך)

רגע לפני שאתם הולכים
 
 

אנחנו מאוד שמחים שקראתם את הכתבה הזו, ומקווים שעניינה אתכם. אנחנו ב ״נקודה״ משקיעים מאמצים כדי להביא לקוראות שלנו, וגם לקוראים, תוכן איכותי, חדשותי וצבעוני, טורי דעה, תחקירים ועוד. והכל עם מחוייבות לקידום ענף כדורגל הנשים בישראל. את התוכן שקראתם כאן קשה למצוא בכלי תקשורת הספורט האחרים בישראל, אנחנו לא תלויים באף גורם בעל אינטרס, או בעל הון, ולכן אנחנו אנחנו יכולים לפרסם באופן עצמאי וחופשי ולהבטיח לכם הקוראים תקשורת עצמאית וחופשית.

עבודה רבה מושקעת בכל כתבה, מתשלום למעצבת, ועד תשלום על השרתים עליהם יושב האתר, או ייעוץ משפטי. הדרך הבטוחה להבטיח את העצמאות והיציבות שלנו היא באמצעותכן, הקוראות והקוראים. 

נשמח אם תצטרפו אלינו, בין אם בתרומה חד פעמים או חודשית. בזכותכן נוכל לגדול. 

מערכת נקודה עושה מאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו ולהעניק להם קרדיט בולט והוגן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא ניתן לאתר את המקור או שזהותו אינה ידועה, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות אלינו
בטופס צור הקשר

הגיבו