צילום: שאול גרינפלד

בית הדין קבע: מרמורק – עמק חפר משחק חוזר

דיין בית הדין של ההתאחדות, גיורא לנדאו החליט על משחק חוזר בין הקבוצות, מרמורק נקנסה ב-1000 ש״ח. דיין בית הדין: עמדת עמק חפר לאי קיום משחק חוזר אינה רלבנטית.
מרמורק: ״הספורט ניצח את העסקנות״

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on telegram
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on telegram
Share on email

ביום רביעי שעבר עמדה מרמורק לדין על אי הזמנת מגרש ובעקבות כך ביטלו של המשחק. בדיון טענו נציגי מרמורק שהם אירחו העונה במגרש בבית שמש באישור ההתאחדות, ובנוסף לכך קרית גת עמק חפר שוחק במגרש הזה וגם שודר בטלוויזיה, לטענתם המגרש מאושר ע״י ההתאחדות למשחקי הליגה. עוד טענו בדיון, שחוץ מהמשחק הזה את כל המשחקים הם אירחו בקרית גת והם לא מבינים למה ההתאחדות לא הפגינה כלפיהם גמישות הפעם, לאור זאת הם ביקשו זיכוי ומשחק חוזר.
דיין בית הדין החליט בהחלטת ביניים שהוא רוצה את תגובת ההתאחדות בכל הנוגע להעדר גמישות כלפי מרמורק ביחס לזימון המגרש, ביחוד לאור המחסור במגרשים בליגת העל לנשים, ועמדת בית הדין העליון בדבר זה שיש לתת עדיפות למשחקים חוזרים על פני קביעת ניצחון טכני.

בחמישי האחרון עמק חפר חגגה על חשבונה של מרמורק בדרך לחצי גמר הגביע. (צילום: שאול גרינפלד)

אמש החליט דיין בית הדין על משחק חוזר תוך שהוא כותב:

״אני מתרשם כי לאור מצוקת המגרשים המוכרת והידועה של קבוצת הנשים ובהינתן שמגרש מסוים אשר היה מאושר לשימוש עבורן, חדל להיות כזה מבלי שהדבר הובא לידיעת הנאשמת אני סובר שהיה מקום לגלות קצת יותר גמישות מצד אגף הנשים כלפי הנאשמת. בקובעי זאת, איני מתעלם מהאחריות המוטלת על הקבוצה המארחת למצוא ולהזמין מגרש מאושר לצורך קיום המשחק. אי לכך, אני מרשיע את הנאשמת בעבירה נשוא כתב האישום לאור אחריותה זו. באשר לעונשה – אני גוזר עליה קנס בסך 1000 ש״ח אך לאור כל האמור לעיל, ותוך מתן משקל להלכות שנקבעו בבית הדין העליון בדבר העדפת ההכרעה על כר הדשא על כל אופציה אחרת, אני קובע כי יתקיים משחק חוזר בית הקבוצות. במאמר מוסגר אציין כי כאשר עומדת הקבוצה לדין על אי קיום המשחק, עמדת הקבוצה שמנגד אינה רלבנטית בעיני באשר, היה וזו הייתה מסכימה לקיום משחק חוזר, לא היתה העמדה לדין. על כן, סביר להניח שעמדת הקבוצה הנגדית היא נגד קיום משחק חוזר ונימוקיה עימה ואין בנימוקים אלה כדי להשפיע על החלטתי.״

 

הירשמו לעדכונים
כל העדכונים אצלכם במייל

מהפועל מרמורק נמסר:

״היום ניצח הספורט את העסקנות, ידיים רבות היו מעורבות בניסיון להשתמש בתקנון היבש על מנת לנסות ולהכריע את המשחק שלא על כר הדשא, והמבין יבין, חבל מאוד שההתאחדות לכדורגל בר' מנהל אגף הנשים לא ידעה לעצור את זה כראוי וכנדרש בזמן אמת ואפשרה לעמק חפר המתיימרת לשוות לעצמה תדמית של דוגמה לניהול מקצועני וספורטיבי יתרון מקצועי בעצם ביטול המשחק במועדו המקורי, כמו שהבטחנו, עמק חפר לא תהנה מההפקר ותגיע להתמודדות ספורטיבית על כר הדשא בניגוד לרצונה ורק שם תנסה לזכות בנקודות, כדורגל הנשים כדי להתקדם צריך משהו אחר והתייחסות אחרת, בהצלחה לשתי הקבוצות במגרש ושהטובה תנצח.״

מעמק חפר נמסר:

מעדיפים לא להיגרר לשיח הזה.

רגע לפני שאתם הולכים
 
 

אנחנו מאוד שמחים שקראתם את הכתבה הזו, ומקווים שעניינה אתכם. אנחנו ב ״נקודה״ משקיעים מאמצים כדי להביא לקוראות שלנו, וגם לקוראים, תוכן איכותי, חדשותי וצבעוני, טורי דעה, תחקירים ועוד. והכל עם מחוייבות לקידום ענף כדורגל הנשים בישראל. את התוכן שקראתם כאן קשה למצוא בכלי תקשורת הספורט האחרים בישראל, אנחנו לא תלויים באף גורם בעל אינטרס, או בעל הון, ולכן אנחנו אנחנו יכולים לפרסם באופן עצמאי וחופשי ולהבטיח לכם הקוראים תקשורת עצמאית וחופשית.

עבודה רבה מושקעת בכל כתבה, מתשלום למעצבת, ועד תשלום על השרתים עליהם יושב האתר, או ייעוץ משפטי. הדרך הבטוחה להבטיח את העצמאות והיציבות שלנו היא באמצעותכן, הקוראות והקוראים. 

נשמח אם תצטרפו אלינו, בין אם בתרומה חד פעמים או חודשית. בזכותכן נוכל לגדול. 

מערכת נקודה עושה מאמצים לאתר זכויות על תמונות וסרטונים המתפרסמים בו ולהעניק להם קרדיט בולט והוגן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא ניתן לאתר את המקור או שזהותו אינה ידועה, לכן בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים כל אדם הרואה עצמו נפגע עקב בעלות על זכויות היוצרים של תמונה או סרטון מוזמן לפנות אלינו
בטופס צור הקשר

הגיבו